Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Target Zemin & İnşaat Sistemleri olarak, müşterilerimize profesyonel ekibimiz ile başlıca zemin kaplama sistemleri olmak üzere tüm yapılar ile ilgili çözüm üreten lider kuruluşuz.

İLETİŞİM

Mermer desenli epoksi

Mermer desenli epoksi
  • 15 Aralık 2022, 15:25

Mermer desenli epoksi

Fiziksel ve kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Büyük alanlarda dahi yekpare kaplama – boyama yapılabilir, epoksi kaplamada veya boyamada ek yeri görünmez.

İnce kaplamalar olarak isimlendirilen kaplamalardır. 100 mikron ile 1 mm. arasında olan malzemelerdir. Bunların reçine tipleri epoksi, poliüretan, akrilik olabilmektedir. Bu tip kaplamalar için uygulama yapılacak beton yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir.

Mermer desenli epoksi

En az gerçek mermer kadar dayanıklı ve parlak bir yüzeye sahip olmak istiyorsanız epoksi zemin kaplaması ile mermer desenini size sunuyoruz.

İnce bir film tabakası halinde uygulanan epoksi sayesinde uzun yıllar aşınmayan ve deseni kaybolmayan istediğiniz tonda mermer görünümlü bir zemine sahip olabilirsiniz.

Türkiye’deki uygulamalarda genelde pürüzsüz beton yüzeyleri elde edilemediği için bu kaplamalar pek uygulanamamaktadır. Avrupa’da ise en çok kullanılan kaplama çeşididirler ve maliyetleri de çok düşüktür.

Türkiye’de en çok kullanılan ince film zemin kaplamaları; epoxy ve poliüretanlardır. Bu ürünler rulo ile ya da mala ile yayılarak uygulanabilmektedir.

Kalın zemin kaplama olarak isimlendirilen, 2-3 mm. arasında uygulanan zemin kaplamalarıdır.

En yaygın olarak self leveling kaplama türü uygulanmaktadır. Self leveling, epoksi ve poliüretanlar kullanılabilmektedir.

Endüstriyel zemin kaplama yapılırken temel mühendislik kurallarına mutlaka uyulması gerekir.

Derzler kapatılmamalı ve kaplamaya aynen yansıtılmalıdır.

Genleşme derzleri aynı kalınlıkta kalmalıdır.

Türkiye’de son yıllarda hızla artan bu uygulamalarda yapılan genel yanlış; reçine ve sertleştiricilerin torbalarla uygulama alanına götürülmesi, burada terazilerle veya kaplar ile muntazam olmayan ölçeklemeler ile karışımın yapılması ve uygulanmasıdır.

Bu durumda endüstüriyel zeminin performansı son derece düşük olmakta, eskime ve bozulmalar hızlı olmakta ve maliyetler artmaktadır.Derz tamiri profesyonel kişilerce yapılmalıdır

Mermer bloklar ne kadar geniş olursa olsun, taşınması ve işlenmesi için 1 metrekarenin altında parçalar halinde döşenmesi ve aralarında sızdırmazlık ve bütünlük sağlanması için derz dolgu uygulaması yapılması gerekmektedir.

Mermer desenli epoksi

Ayrıca mermer kaplaması yüksek hassasiyetli işçilik gerektirmekte ve ek yerleri nedeniyle tamamen prüzsüz bir kaplama elde edilmesi oldukça güçtür. 

Ancak epoksi zemin kaplaması sayesinde hem mermer görünümüne sahip olabilir hem de sıvı geçirmeyen, her türlü kimyasal tozlar ve sıvılara dayanıklı bir zemin kaplaması elde edebilirsiniz.

Yekpare yapı uygulama alanının tüm yüzeyine sorunsuz şekilde dağılmakta ve estetik açıdan mükemmel, kullanım açısından da kusursuz bir zemine sahip olmanızı sağlar.

Mermer desenli epoksiZemin Kaplama

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM