Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Target Zemin & İnşaat Sistemleri olarak, müşterilerimize profesyonel ekibimiz ile başlıca zemin kaplama sistemleri olmak üzere tüm yapılar ile ilgili çözüm üreten lider kuruluşuz.

İLETİŞİM

Epoksi Kaplama

Epoksi Kaplama
  • 13 Haziran 2022, 23:33

Epoksi Kaplama

Doğaya bir dokunuş getirin ve sıkıcı döşemenizi sıradandan olağanüstüye taşıyın!

Eğer iş yerlerinizin ya da evlerinizin zeminlerinde değişiklik yapmayı düşünüyorsanız “epoksi kaplama nedir?” sorusunun cevabı sizi de ilgilendirecektir.

Kimyasal bir madde olan epoksi birçok farklı alanda kullanılması ile bilinmektedir. Kendisine en çok kullanım alanını yapı ve inşaat alanında bulmaktadır.

Epoksiden yapılmış sehpa ya da masaların özellikle tasarımlarını istediğiniz gibi yapabiliyor olmanız sayesinde farklı dekoratif talepler de karşılanabilmektedir.

Epoksi Kaplama Uygulamaları ve Avantajları

Epoksi kaplamaları, ticari ve endüstriyel zemin kaplamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Epoksi kaplamalar, uzun yıllar dayanabilen ve ağır yüklere dayanabilen yüksek performanslı, pürüzsüz ve dayanıklı bir yüzey sağlamak için normalde beton zeminler üzerine uygulanır. Birçok endüstriyel site, depo ve ticari bina, işçiler, ekipman ve envanter için temiz ve güvenli koşulları sağlamak için epoksi zeminlere güveniyor.

Epoksi Kaplama Hazırlama
Bir epoksi kaplamanın düzgün bir şekilde yapışması için temiz ve hafif gözenekli bir yüzey gerekir. Epoksi, sızdırmaz veya cilalı betona yapışmayabilir. Beton ayrıca tamamen kürlenmiş olmalıdır. Epoksi kaplamasını uygulamadan önce, beton yüzeydeki tüm büyük çatlakları ve talaşları yamalamak ve onarmak ve tüm yağları temizlemek önemlidir.

Epoksi kaplamayı uygulamadan önce yüzeyin iyice hazırlandığından ve temizlendiğinden emin olun.

Beton eskiyse, yıllar boyunca uygulanmış olabilecek önceki epoksi katmanları veya diğer ürünler için yüzeyi test edin. Sızdırmazlık maddesini test etmek için zemine az miktarda su dökün. Emmesi gerekir. Su, ıslatmak yerine yüzeyde boncuklaşıyorsa, muhtemelen kapatılmıştır ve epoksi kaplama için uygun olmayabilir.

Epoksi kaplama uygulamadan önce sıcaklığın uygun olduğundan emin olun ve tüm üretici tavsiyelerine uyun. Olumsuz sıcaklıklar epoksinin kabarmasına ve soyulmasına neden olabilir. Epoksi, uygulamadan önce karıştırdığınız iki komponentli bir sıvıdır. Ürün karıştırıldıktan sonra, sertleşmeye başlamadan önce epoksi kaplamayı uygulamak için sınırlı bir süreniz vardır.

Epoksi Astar Formülleri
Uygulanan ürüne bağlı olarak, bir epoksi astar ve son kat uygulamanız gerekebilir. Astar boya gibi uygulanır ve epoksi sürmeden önce birkaç saat oturması beklenir. Astarı uygulamak için zemini ince bir su tabakasıyla kaplayın, ardından astarı bir merdane ile bir direğe yayın ve tüm zemine ince bir tabaka halinde yayın. Astarın kurumasını bekleyin, ardından ikinci bir kat uygulayın. Finişer, astar ile aynı şekilde ancak su tabakası olmadan uygulanır.

Epoksi Kaplama Avantajları
Epoksi kaplamaları, beton üzerine uygulanan diğer geleneksel kaplamalara kıyasla birçok avantaj sunar:

İç alanların parlaklığını önemli ölçüde artırabilen parlak, çok parlak bir yüzey oluşturur
Yoğun ve sürekli trafiğe dayanabilen, aşınmaya dayanıklı dayanıklı bir yüzey sunar
Kurulumu hızlı ve kolaydır, yerleşim gerektirmez, ek yapıştırıcılar veya özel alet veya ekipman keser
Dayanıklı ve temizlenmesi kolay
Depolar ve endüstriyel uygulamalar için ideal
Yağ lekelerine ve suya karşı dayanıklıdır
Uzun yıllar dayanabilen kusursuz bir yüzey oluşturur
Talaşları ve çatlakları maskelemek için boyalar ve renkler ile birleştirilebilir
Üretim tesisleri için ideal, kimyasal olarak dirençli bir yüzey sağlar
Yüzey kaymayı önleyici katkı maddeleri içerdiğinde gelişmiş güvenlik sunar
Görünür araba yolları oluşturmak ve/veya yürünebilir alanları belirlemek için farklı desenlerde uygulanabilir
Mevcut beton zeminlerde aşınma ve yıpranmayı önler
Ürüne bağlı olarak yeni veya eski beton üzerine uygulanabilen kendiliğinden yayılan ürünlerle uyumlu olabilir.
Çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez.

 

 Zemin Kaplama

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM